VK-Drcman Výroba a prodej krmiv a minerálních doplňků pro zvířata.

Výroba a prodej krmné směsi a krmiva.


Granulovaná, doplňková a minerální krmiva pro hospodářská, domácí a okrasná zvířata.

KONĚ - Doplňkové granulované krmné směsi

Veškeré informace o výživě a krmení koní

Specialista pro chov koní

Ing. Jiří Beneš: mobil 739 045 908

Firma VK Drcman má ve svém výrobním spektru řadu krmiv, která pokrývají požadavky jak jednotlivých kategorií koní, tak jednotlivých zaměření – disciplín, jakož i stupňů zátěže, případně zohledňují zdravotní stav.
Každý kůň by měl denně zkonzumovat potravu v množství 1.5 – 2.5% své tělesné hmotnosti.Toto množství je rozděleno na krmiva objemná /seno, senáž, sláma, pastva/ minimálně 60% celkové krmné dávky, dále krmiva jadrná /obilniny, granule, musli/ zbylých 40%. V praxi to znamená u 500kg vážícího zvířete 7 – 8kg  sena a 2 – 3kg jádra rozděleného nejméně do dvou, lépe do tří krmných dávek, v případě vysoké dávky jadrných krmiv       5 – 6kg do čtyř i pěti. Jednorázová dávka jadrného krmiva by neměla přesáhnout 2kg.
Koně krmíme nejprve krmivem objemným, které vyvolá tvorbu slin a žaludečních šťáv a dojde k částečnému zaplnění žaludku, teprve potom krmíme krmivem jadrným. Tímto předejdeme depresím a poruchám zažívání.
Při lehké práci se nároky na obsah energie v krmné dávce zvyšují o 5 až 25%, při střední práci o 25 až 50%, při těžké práci o více než 50% než je potřeba pro záchovu. Produkci jezdeckých koní je svalová práce, a pro její pokrytí musí mít organismus k dispozici dostatek potřebné ENERGIE. Tato hraje v životě sportovního koně zcela zásadní roli.
Potřeba bílkovin u koní hraje méně důležitou úlohu, a z jednotlivých základních krmiv, zejména jejich vhodnou kombinací, je dostatečně kryta. Pokud má k správnému využití bílkovin dojít (regenerace svalové tkáně případně její nárůst), je koním nutno pokrýt požadovanou míru energie. Pokud ji nepokryjeme, dochází k méně vhodnému využití bílkovin – právě jako zdroje energie, což zároveň zatěžuje metabolismus koně nadměrným množstvím balastních látek a jejich metabolity.

Výhody doplňkových krmných směsí:
        vhodnou kombinací jednotlivých krmiv docílíme lepší využitelnosti a stravitelnosti finálního krmiva
        lépe vyhovíme a pokryjeme nároky organizmu při tom kterém daném výkonu
        méně zatížíme organizmus - trávicí trakt a předejdeme depresím, než při případné mono dietě
Co s krmivy VK Drcman získáte:
        jednoduché, snadné dosažení a udržení požadované kondice u vašich koní
        vyšší aktivitu a lepší chuť k práci, lepší jezditelnost vašich koní
        snížení aktivity u nervózních, ariózních koní, lepší spolupráci
        zlepšení zdravotního stavu, stavu srsti, kvality kopytní rohoviny
        nárůst svalové hmoty u vašich koní – při odpovídajícím tréningu
        krmivo s mačkanou hydrotermicky upravenou kukuřici, kdy se tak zvaným zmazovatěním škrobu až o 30% zvyšuje stravitelnost, což výrazně zvyšuje kvalitu našich výrobků
        krmivo s obsahem ovsa v jednotlivých krmivech do 10%
        větší pohodlí pro obsluhu, snadné dávkování, odpadá míchání různých krmiv, surovin, doplňků
        distribuci krmiv k odběrateli a jednoduchou manipulaci /pytle 25kg/
        jsme nositeli certifikátu ISO, což zaručuje standart kvality a jedním z mála výrobců bio krmiv, kde jsou na kvalitu kladeny velmi vysoké nároky
        cenovou dostupnost a současně kvalitu řady HOBY a prověřenou kvalitu a vysokou užitnou hodnotu řady SPORT.
        odborné poradenství
 
Všechna krmiva VK Drcman obsahují minerálně vitaminózní vybalancovaný komplex, s částí minerálů v organické formě, pokrývající fyziologické potřeby koní. Denní potřeba minerálů a vitamínů koně je krmnou dávkou tří kilogramů našeho krmiva pokryta.
V řadě krmiv a označením GEL je zakomponován kolagenní hydrolyzát pro prevenci a zlepšení funkce kloubního a vazivového aparátu.
Stejně možno zakomponovat ostropestřec mariánský, který regeneruje a detoxikuje jaterní
a ledvinovou tkáň a podporuje jejich funkci.

Nespoléhejte na zázraky!

 Neslibujeme Vám zlatý, ani stříbrný mix, o 10 centimetrů ani procent víc, zázrak aktivující metabolismus, musli od doktora, či krmivo pro koňského kulturistu. Neočekáváme, že výrobci a prodejci krmiv ostatních značek budou do nebe vyzdvihovat kvalitu našich produktů.
Neoháníme se světoznámou značkou krmiva, které sem jede přes půl světa „v tom velkém množství samozřejmě zadarmo“ a nemyslíme si, že by Vás oligosacharidy mananu měly v sobotu na závodech zachránit.
Koňský výkon se sestává, jako takový, především z kvalitního koně samého a z jezdeckého umění jezdce. Někdo může mít toto pořadí prozatím obráceně. Na třetím místě vstupuje do hry standartní kvalitní krmivo, pokrývající potřeby daného koně, spolu s životními podmínkami, které zvířeti vytvoříme.
Nakonec je to“ jako všechno“ velice jednoduché. Má dáti, dal, a kolik dává, tolik může chtít zpátky.
 
Vážíme si lidí, kteří se vydali na koňáckou cestu, a ať už jsou na ní kdekoli přejeme jim, aby se jimi vynaložené úsilí vracelo zpátky v uspokojení a radosti, kterou nám tato krásná ušlechtilá zvířata a soužití s nimi může nabídnout. Tyto, někdy všední radosti, si nezapomínejme uvědomovat a na oplátku se snažme udržovat naše koně v pohodě, spokojené a „šťastné“.

Pokud máte podobný názor na věc, vážíme a budeme si vážit možnosti s Vámi spolupracovat a setkávat se s Vámi.

V oblasti koňských krmiv v nás máte a budete mít partnera, se kterým můžete počítat a který počítá s Vámi.
 


Chcete znát novinky?


Pošlete nám svůj e-mail.
Kreativní tvorba firemních www stránek a webu - Helium WebDesign
Helium WebDesign

Lužní lesy Western Příroda
I-město Fotobanka